Elora Open End Slogging Spanner 87A-1.15/16in AF
SKU: ELO87A-1.15/16
87A-1.15/16 0087100481001
Suggested Retail Price
INC GST
DESCRIPTION
Specifications
Shipping & Delivery
  • heavy, drop-forged type
  • sand-blasted
  • further sizes on request
  • up to 110 mm and all AF-Sizes: Chrome-Vanadium 31 CrV 3 / 1.2208
    from 115 mm: ELORA-Tempering steel C35 / 1.0501
  • according to DIN 133
Discover the Elora Open End Slogging Spanner 87A-1.15/16in AF at OZ SWISS EUROPEAN TOOLS – your trusted source for quality tools and equipment!